Jak wybrać idealne rolety?

Rolety stanowią praktyczną alternatywę dla tradycyjnych zasłon. Przed podjęciem decyzji o zakupie rolet warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje dostępnych na rynku osłon okiennych. Sprawdź, jak wybrać rolety idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

Na rynku można znaleźć różne rodzaje rolet. W sklepach są dostępne zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Jeżeli zastanawiasz się, które z nich będą lepszą propozycją dla Ciebie, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Kiedy warto postawić na rolety wewnętrzne?

Rolety wewnętrzne to osłony okienne montowane wewnątrz pomieszczeń, które sprawdzają się w wielu sytuacjach. Są świetnym wyborem przede wszystkim dla osób, którym zależy na ochronie pomieszczenia przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i wścibskim okiem sąsiadów oraz przechodniów. Roleta okienna wewnętrzna, w zależności od wybranego modelu, może również stanowić efektowną dekorację wnętrza. W sklepach są dostępne różne rodzaje wewnętrznych osłon okiennych, dzięki czemu każdy może wybrać model idealnie dopasowany do aranżacji pokoju, kuchni czy łazienki. 

Jakie modele rolet wewnętrznych mamy do wyboru?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje rolet wewnętrznych. Mogą się one różnić m.in. kolorem, materiałem wykonania i sposobem montażu (inwazyjnym lub bezinwazyjnym – który nie wymaga wiercenia otworów w ramie okna). Oto najbardziej popularne typy rolet wewnętrznych, na które możemy się zdecydować:

  • Rolety klasyczne wolnowiszące – jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Ten typ rolet charakteryzują się prostą konstrukcją i łatwym montażem do ściany bądź sufitu.
  • Rolety klasyczne kasetowe do montażu na ramie okiennej – to kolejny popularny rodzaj rolet, który stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie. Tkanina osłaniająca okno po zwinięciu chowa się w kasecie, przez co nie jest narażona na kurz i brud. 
  • Rolety okienne dzień noc – wykonane z naprzemiennie ułożonych pasów materiału – transparentnego i zaciemniającego. Konstrukcja tego typu rolet pozwala na dowolną regulację stopnia zaciemnienia wnętrza. Rolety dzień noc mogą występować zarówno w wersji wolnowiszącej, jak i w kasecie z prowadnicami.
  • Rolety plisowane – zwijane w harmonijkę; ze względu na oryginalny design mogą stanowić efektowną ozdobę wnętrza.
  • Rolety rzymskie – kompromis między klasycznymi roletami a tradycyjnymi zasłonami. Ten typ rolet może pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną.
  • Rolety do okien dachowych – wyposażone w specjalny mechanizm sprężynowy.

Rolety okienne zewnętrzne – dla kogo?

Rolety zewnętrzne, w przeciwieństwie do wewnętrznych, przeznaczone są do montażu na zewnątrz budynków. Ten rodzaj rolet to idealny wybór dla osób, którym zależy na ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem i spojrzeniami osób z zewnątrz, ale nie tylko. Oprócz wymienionych funkcji rolety zewnętrzne zapewniają również ochronę antywłamaniową oraz ograniczają hałas wewnątrz pomieszczeń. Dodatkowo gwarantują dobrą izolację termiczną (zabezpieczają wnętrza przed zimnem oraz nadmiernym nagrzewaniem).

Jakie rodzaje rolet zewnętrznych znajdziemy w sklepach?

Podczas zakupu rolet zewnętrznych warto zwrócić uwagę m.in. na sposób montażu. W sklepach są dostępne modele z systemem nadstawnym, natynkowym i podtynkowym. Osłony okienne zewnętrzne mogą także różnić się sposobem sterowania – możemy zdecydować się na model ze sterowaniem manualnym lub automatycznym. Wysokiej jakości rolety zewnętrzne znajdziesz w sklepie Dopasujrolety.pl.

Dodaj komentarz