Bez względu na to, czy pracujesz za biurkiem, fizycznie czy na swoim, jakość wykonywanej przez Ciebie pracy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na twoje wynagrodzenie. Składa się na nią czas, który przeznaczasz na poszczególne czynności, dopracowanie i podejście. Jeśli jakość będzie słaba, nie zarobisz na premię, nie zaistniejesz w oczach szefa i nie zasłużysz sobie na pozyskanie stałych klientów.
Uważasz, że dałeś od siebie wystarczająco dużo
Wiele osób dochodzi do momentu, w którym stwierdza, że wystarczająco się napracowała. To nie jest myślenie charakteryzujące dobrego pracownika. Niestety jakość pracy rzadko zależy od tego, jak wiele czasu i energii się na nią zmarnowało. Ważniejsze jest zaangażowanie, umiejętności i dopracowanie. Jeśli w pewnym momencie po prostu stwierdzasz, że masz dość, nie uda Ci się nigdy osiągnąć znaczących efektów. Tylko prawdziwe zaangażowanie w pracę wpłynie na jej jakość. Jeśli nie czujesz się za nią odpowiedzialny i nie obchodzi Cię efekt końcowy, nigdy nie będzie on dostatecznie zadowalający.
Nie sprawdzasz pracy po jej ukończeniu
Egzamin nie kończy się, kiedy udzielisz wszystkich odpowiedzi, ale kiedy sprawdzisz je dwa razy. Praca działa bardzo podobnie. Jeśli zajmujesz się ambitnymi projektami albo od twojej pracy zależy sprawność funkcjonowania firmy, nie możesz oddać pracy bez jej sprawdzenia. W trakcie wykonywania rutynowych czynności bardzo łatwo jest się pomylić, można wystukać błędy kod cyfr albo źle napisać czyjeś nazwisko. Jeśli takie błędy będą pojawiać się często, a Ty ich nie wyłapiesz, to wyjdziesz na osobę niekompetentną, nie mówiąc już o jakości powierzonego Ci zadania, które będzie daleko od zadowalającej.
Nie konsultujesz się z innymi
Nie zawsze musisz znać się na tym, nad czym obecnie pracujesz. W miejscu twojej pracy może działać wiele osób, z którymi możesz się skonsultować w celu sprawdzenie nieznanych Ci informacji. Wikipedia albo Google nie zawsze są wiarygodne i mogą wprowadzać w błąd, zwłaszcza jeśli niekoniecznie rozumiesz, o czym czytasz. Jeśli nie konsultujesz się z nikim w takim wypadku, mimo że mógłbyś to zrobić, wystawiasz bardzo niepochlebną wizytówkę swojej pracy. Jeśli jesteś zatrudniony na etacie, musisz przestać myśleć, że wystarczy oddać pracę na czas, żeby utrzymać swoje stanowisko.
Źródło: https://studio-impuls.pl